৬ জুনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব জি এছ এৰ ফুটবল ছিজন 2022

জি এছ এৰ ফুটবল ছিজন 2022

2

জি এছ এৰ ফুটবল ছিজন 2022

 

স্থানীয় যুৱ প্ৰতিভাক প্ৰচাৰ কৰাৰ উদ্দেশ্যে গুৱাহাটী ক্ৰীড়া সন্থাই বিদেশীক গুৱাহাটী ফুটবল লীগত খেলাত বাধা দিয়াৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। মহানগৰীৰ ৩৬ টা সংযুক্ত ফুটবল ক্লাবৰ সৈতে আলোচনাৰ অন্তত জি এছ এয়ে এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। এই পদক্ষেপৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰি ৰাষ্ট্ৰপতি পুলক গোস্বামী আৰু সাধাৰণ সম্পাদক ধ্ৰুবজ্যোতি কলিতাই কয় যে ৰাজ্যত ফুটবল প্ৰতিভাৰ অভাৱ নাই। কিন্তু, সুযোগৰ অভাৱৰ বাবে স্থানীয় খেলুৱৈসকলৰ অধিকাংশই উচ্চতম পৰ্যায়ত জিলিকি উঠিব পৰা নাছিল। গতিকে জি এছ এয়ে গুৱাহাটী লীগত বিদেশীক বাধা দিয়াৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে যাতে অধিক সংখ্যক স্থানীয় যুৱ প্ৰতিভাই নিজৰ প্ৰতিভা প্ৰদৰ্শনৰ সুযোগ পায়। অৱশ্যে আন টুৰ্ণামেণ্টৰ বাবে ক্লাবসমূহে বিদেশীক পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে। আনহাতে, জি এছ এয়ে প্ৰতিজন খেলুৱৈৰ মেডিকেল বীমা আৰু ২১ বছৰ অনুৰ্ধৰ চাৰিজন খেলুৱৈক দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰাৰো সিদ্ধান্ত লৈছে। সংশ্লিষ্ট ক্লাবে অকৰ্তৃত্বশীল খেল খেলাৰ খবৰ দিয়া খেলুৱৈসকলকো নিষিদ্ধ কৰাৰ কথা চিন্তা কৰিছে জি এছ এয়ে।

৬ জুনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব জি এছ এৰ ফুটবল ছিজন 2022
জি এছ এৰ ফুটবল ছিজন 2022

আনহাতে, জি এছ এৰ ফুটবল সম্পাদক এল প্ৰণৱ সিঙে জনোৱা মতে, ৬ জুনৰ পৰা চি ডিভিজন কোৱালিফাইং লীগৰ সৈতে আৰম্ভ হ’ব জি এছ এৰ ২০২২-২৩ ফুটবল ছিজন। সকলো বিভাগৰ আন্তঃক্লাব ক্লিয়াৰেন্স ৭ৰ পৰা ৯ জুনলৈকে সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা ৭ বজালৈ হ’ব। প্ৰত্যাহাৰ হ’ব ১০ জুনত সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা ৭ বজালৈ। গ আৰু বি বিভাগৰ বাবে খেলুৱৈৰ পঞ্জীয়ন ১৫ৰ পৰা ১৮ জুনলৈ হ’ব। ১৯ জুনৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব চি আৰু বি ডিভিজন লীগ। ১৫ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব এন এন ভট্টা নকআউট ফুটবল প্ৰতিযোগিতা। এ আৰু ছুপাৰ ডিভিজনৰ বাবে খেলুৱৈৰ পঞ্জীয়ন ১৫ৰ পৰা ২০ জুলাইলৈ হ’ব। ২২ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব এখন ডিভিজন ফুটবল লীগ। জি এছ এয়ে প্ৰকাশ কৰা এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে ছুপাৰ ডিভিজন ফুটবল লীগ, বৰ্ডলয় ট্ৰফীৰ লগতে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইণ্টাৰ ক্লাব উইমেন’ছ লীগ, ১৩ আৰু অনূৰ্ধ্ব ১৬ লীগ আৰু ইণ্টাৰ স্কুল টুৰ্ণামেণ্টৰ সময়সূচী পিছত ঘোষণা কৰা হ’ব।

লগতে পঢ়া

 

PM Modi dials Himanta Biswa Sarma to take stock of Assam Flood 2022

 

NHM Assam CHO Recruitment 2022 – Apply for 600 Community Health Officer Vacancy

Leave A Reply

Your email address will not be published.